PLENER ŚLUBNY BIESZCZADY POŁONINA WETLIŃSKA

PLENER ŚLUBNY BIESZCZADY POŁONINA WETLIŃSKA

Plener ślubny

POŁONINA WETLIŃSKA

Połonina Wetlińska to miejsce, z którego rozciąga się spektakularny widok. Pod wierzchołkiem Hasikowej Skały stoi tu „Chatka Puchatka” jedno z najbardziej kultowych schronisk w Polsce.  Schronisko to doskonała baza na odpoczynek i przebranie się przed sesją zdjęciową. (Na wiosnę 2020 roku rozpoczęła się gruntowna przebudowa schroniska, dlatego w tym wnętrzu niepostanie już więcej zdjęć).

Na Połoninę Wetlińską najkrótszą drogą, a tym samym najbardziej obleganą, jest żółty szlak z Przełęczy Wyżnej zwanej również Przełęczą nad Berehami. Dwu i półkilometrowy odcinek pokonuje się w około godzinę.

Ponieważ Połonina Wetlińska jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Bieszczadach, do którego łatwo dotrzeć, często jest zatłoczona przez turystów. Dlatego sesje zdjęciową warto zaplanować tak, by na szczycie znaleźć się przed wschodem słońca. Alternatywą może być zachód słońca. Taka pora gwarantuje udane fotografie nie tylko z powodu mniejszej ilości turystów na szlaku, w tym czasie panują najlepsze warunki oświetleniowe do fotografowania.

Podczas sesji Magdaleny i Piotra na Wetlińską wybraliśmy się na zachód słońca. Warunki dopisały, ciepłe miękkie światło przebijające się za chmur nadało zdjęciom piękny dramatyczny charakter. Młodzi, Piotr i Madzia, którzy szlak przez bieszczadzkie połoniny wspólnie przemierzali już nieraz, czuli się tu wspaniale, a ich radość i szczęście aż wylewa się z kadrów.

Połonina Wetlińska i Chatka Puchatka poprzez swój niezwykły urok to jedno z najciekawszych miejsc na plener ślubny. Ja nie mogę się doczekać, gdy znów tam wrócę, może tym razem to będzie właśnie z Wami?

tekst i foto: Paweł Duda